Autosedačka k rodičom do auta na príležitostné vozenie

Zodpovedané
19. dec 2022

Dobrý deň,

v našom aute sa vozí syn 15 mesiacov, 11,5 kg v Joie i Spin 360.
Potrebovali by sme však sedačku k rodičom do auta, keďže občas sa vozí aj s nimi.

Je nejaká bezpečná sedačka najlepšie na pás do 200,-€?
Pozerala som Britax Romer King II, ale rada by som si dala poradiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

Britax Römer King II LS je autosedačka, ktorú je možné v aute upevniť len v smere jazdy, čo pre také malé dieťa rozhodne neodporúčam.
V testoch bezpečnosti dosiahla táto autosedačka známku 2,8 (ADAC test), teda podpriemerný výsledok.

Odporúčam Joie Stages. Je to obojsmerná sedačka, v smere jazdy má nosnosť do 25 kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg. Protismer je možné využiť do 18kg, čo z hľadiska bezpečnosti odporúčam využiť čo najdlhšie. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, v protismere má len jednu polohu. Má menej miesta na nohy než iné obojsmerné alebo protismerné sedačky, menej komfortné nakladanie dieťaťa do sedačky ponad pás auta, ktorým je sedačka pripevnená, ale na príležitostné vozenie v pomere cena/kvalita je to výborná voľba.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek