Autosedačka MoMi TORDI 360°C

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

s manželom vyberáme autosedačku a zaujala nás práve táto MoMi TORDi otočná 360°C.

Zaujímalo by ma, či sa dá autosedačka upevniť aj na zadných sedadlách v strede auta a či sa dá vybrať zo základne isofixu alebo je na pevno?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, čo konkrétne Vás zaujalo na danej autosedačke, ja ju neodporúčam z viacerých dôvodov.

MoMi TORDI 360 :

  • spĺňa len základnú normu, ktorá je dosť benevolentná, bez testovania bočného nárazu,
  • ak by aj prešla ďalšími testami, výsledky z bezpečnosti by boli pravdepodobne podpriemerné až veľmi zlé (aj autosedačky kat. 0-36kg tých najlepších značiek dosahujú podpriemerné hodnotenie v oblasti bezpečnosti),
  • autosedačka vydrží do výšky dieťaťa cca 130cm, potom mu budete musieť aj tak kúpiť ešte jednu sedačku z kat. 15-36kg
  • neuvádzate, aké máte auto - pre upevnenie tejto sedačky je potrebný okrem Isofixu aj Top tether (pri otáčaní autosedačky je potrebné ho odpojiť a potom opätovne zapojiť).

Sedačku nie je možné odpojiť od základne a ako som uviedla vyššie, dá sa upevniť len na sedadlo, ktoré okrem isofixu disponuje aj Top Tetherom.

V prípade nižšieho rozpočtu odporúčam Joie Stages. Upevňuje sa bezpečnostným pásom auta, nie je otočná, ale je to kvalitná a bezpečná autosedačka. Je obojsmerná, protismer je možné využívať do 18kg. V smere jazdy má nosnosť do 25 kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek