Autosedačka na predné sedadlo

Zodpovedané
20. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či existuje autosedačka, ktorú môžem použiť na sedadle pre spolujazdca v rozmedzí cca 9-18kg. Nakoľko mám na zadných sedadlách už 2 autosedačky a ďalšiu tam žiaľ nevtesnám, potrebujem nejako vyriešiť vozenie dalšieho dieťaťa v aute.

Ďakujem

Dobrý deň,

na sedadlo spolujazdca môžete umiestniť autosedačku každej kategórie, ak daný model auta toto umiestnenie umožňuje (napr. autosedačku s pripevnením výlučne na isofix na predné sedadlo umiestnite len ak je na tomto sedadle namontovaný isofix).

Neviem, pre aké dieťa hľadáte autosedačku, ani aké už v aute máte.
Ak sa rozhodnete na predné sedadlo upevniť autosedačku v protismere, je potrebné deaktivovať airbag a zvoliť sedačku, pri ktorej ostane zachovaný výhľad do bočného spätného zrkadla.
Pri autosedačke umiestnenej v smere jazdy sa treba riadiť návodom danej sedačky a manuálom auta, a podľa toho nechať airbag zapnutý alebo ho vypnúť.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek