Autosedačka od 18kg vhodná do 2 áut

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala na vhodnú autosedačku od 18kg, ktorá by pasovala do auta Škoda octavia a zároveň by sme ju mohli príležitostne využiť do úžitkového auta (dodávky) Peugeot boxer.

Škoda octavia má šikmé sedadlá, Peugeot boxer má rovné sedadlá.
Teraz máme Joie spin 360 a som s ňou maximálne spokojná, ale treba nám už pokračovaciu.

Syn má cez 2,5r, takmer 18kg a výšku do 100cm.

Vopred ďakujem za doporučenie.

Dobrý deň,

neviem, či Váš syn ešte cestuje v protismere alebo v smere jazdy, ale pri týchto mierach musíte buď zvoliť posmernú autosedačku s predĺženým využitím 5 bodových pásov, alebo autosedačku v protismere.

Joie Bold je autosedačka v smere jazdy, s možnosťou nastavenia 3 polôh. Jej výhodou je pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix. Súčasťou je aj držiak na nápoje.
Táto autosedačka, napriek tomu, že je v kat. 9-36kg, však nie je posledná, budete po nej ešte potrebovať autosedačku z kat. 15-36kg.

Ak nemáte v aute Top tether, jedinou možnosťou ostáva protismerá sedačka:

  • Klippan Century - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky cca 130-135cm. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek) a 5 bodové integrované pásy do 25kg.
  • Britax Römer Max-Way Plus - protismerná autosedačka, v aute sa upevní bezpečnostným pásom auta, nosnosť aj použitie 5 bodových integrovaných pásov do 25kg. S vylepšenou bočnou ochranou oproti staršej verzii, výhodou je možnosť polohovania pred inštaláciou. Jej bezpečnosť je potvrdená Plus Testom.
  • Avionaut Sky - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, je vhodná aj na šikmé sedadlá. Samozrejmosťou je 5 bodové zapínanie dieťaťa až do 25kg, ako aj úspešný Plus test. Lepšiu stabilitu zaisťuje oporná noha, pre menšie deti sú výhodou výborné zmenšovacie vložky.
  • BeSafe Stretch - čisto protismerná autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test.

Poslednou možnosťou ostáva autosedačka kat. 15-36kg, ale na tú ešte nemá syn dostatočnú výšku a najmä vek.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek