Autosedačka po prechode z vajíčka

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

zvažujeme kúpu pokračovacej autosedačky pre synčeka. Chcela by som čo najbezpečnejšiu autosedačku, ktorá by bola do vyššieho veku dieťaťa. Tiež by mala mať isofix, byť otočná a polohovateľná, aby v prípade, že dieťa zaspí, by mohlo byť viac v ľahu. Cena tak do 500 eur.

Ďakujem pekne

Dobrý deň,

napíšete, koľko má synček mesiacov, ani aké má miery.
Ak dieťatko samé nesedí aspoň dva mesiace a nemá dostatočne spevnený chrbátik, je použitie autosedačky naozaj nežiaduce, neposkytne dieťatku dostatočnú oporu ani ochranu, a má nepriaznivý vplyv na vývoj chrbtice.

Ak teda máte vajíčko, ktoré nie je bezpečné a ani vložkovo vybavené tak, aby dostatočne ochránilo Vášho synčeka, porozmýšľajte nad kúpou iného vajíčka.

Jedným z najväčších vajíčok je Klippan Dinofix. Vydrží cca do 87cm výšky dieťaťa, prípadne aj viac, závisí od pomeru jednotlivých častí tela. Vajíčko sa dá v aute použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajÍčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby.

Ako ďalšie odporúčam Cybex Aton S2 i-size. Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu.
Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

Ak by ste ale radšej zvolili autosedačku, jedinou možnosťou pre ešte nesediace dieťa je Klippan Kiss 2 Plus alebo BeSafe iZi Turn B i-Size.

  • Klippan Kiss 2 Plus - protismerná autosedačka s integrovaným vajíčkom, s celkovou nosnosťou do 18 kg a so základňou, ktorá sa dá upevniť v aute systémom Isofix, alebo pripútať bezpečnostným pásom auta. Vajíčko má navyše integrované kolieska a výsuvnú rukoväť, teda je možné ho prenášať ako cestovný kufor. Autosedačku je možné kúpiť spolu so základňou.

  • BeSafe iZi Turn B i-Size - kvalitná, otočná autosedačka so škrupinou imitujúcou tvar a polohu vajíčka. Po vyrastení z nej môžete sedačku ďalej využívať až do hmotnosti 18 kg dieťaťa v protismere aj v smere jazdy. Z hľadiska bezpečnosti odporúčam zachovať čo najdlhšie jazdu v protismere.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek