Autosedačka po vajíčku

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť pri výbere pokračovacej autosedačky pre syna.
Má 9 mesiacov. 9 kíl a cca 73cm, vajíčko máme nekvalitné, preto by som už rada prešla na autosedačku s isofixom, može byť otočná - nemusí, do 250 - 300,-€?
Niečo lacnejšie ale stále dostatočne bezpečné.

Nájde sa taká?

Ďakujem.

Dobrý deň,

odporúčam Joie i-Venture. Je to obojsmerná, dobre polohovateľná autosedačka (7 polôh v oboch smeroch), s nosnosťou do 18,5kg. V aute sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Joie i-Base Advance, ktorá sa kupuje zvlášť.

Ďalšou možnosťou je Graco Ascent. Jedná sa o protismernú autosedačku s nosnosťou do 19kg. Dieťaťu poskytne viac miesta na nohy a je polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Jej bezpečnosť je potvrdená úspešným Plus Testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek