Autosedačka pre 11 mesačné dieťa

Zodpovedané
23. sep 2022

Dobrý deň,

prosila by som o radu. Malý bude mať 11 mesiacov, váži 11kg a meria 80cm, vajíčko nám už začína byť malé, rátam že tam vydrží ešte mesiac možno 2, kým mu začne vytŕčať hlava. Samostatne sedí už viac ako 2 mesiace .Chceli by sme poradiť bezpečnú autosedačku, (nie vajíčko) budeme potrebovať 2. Do áut Audi A6 a do Peugeot 206 (2miestne, takže autosedačka bude na mieste spolujazdca), ani jedno z áut nemá Isofix. Cenový strop do 300eur za jednu.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Joie Stages.

Je to obojsmerná sedačka, v smere jazdy má nosnosť do 25 kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg. Protismer je možné využiť do 18kg, v aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta. Má menej miesta na nohy než iné obojsmerné alebo protismerné sedačky, menej komfortné nakladanie dieťaťa do sedačky ponad pás auta, ktorým je sedačka pripevnená. V protismere je sedačku možné nastaviť do jednej polohy, v smere jazdy má 3 polohy.

Ďalšou možnosťou je Britax Römer Multi-Tech III.

Jedná sa o obojsmernú sedačku, možnosť jazdy v protismere až do 25kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg pre jazdu v smere, v protismere až do 25kg. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta. Autosedačka poskytne viac miesta na nohy, ale zaberie aj viac miesta v aute na úkor predných sedadiel (keď je pripevnená na zadnom sedadle)

Ak si vyberáte autosedačku, ktorú chcete mať pripevnenú aj na prednom sedadle, odporúčam navštíviť špecializovanú predajňu s autosedačkami a vyskúšať si vybraný model priamo v aute. Pri umiestnení sedačky na sedadle spolujazdca musí ostať zachovaný výhľad do spätného bočného zrkadla pre vodiča.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek