Autosedačka pre 2,5 ročnú dcéru

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

dcéra váži necelých 14 kg a meria 95 cm. Chceli by sme pre ňu vhodnú autosedačku do auta Mercedes GLC, aby tam autsedačka pekne sadla, aby sa nehýbala, resp.aby sadla dobre na sedadlo v tomto aute. Okrem tejto autosedačky máme vzadu aj autosedačku Joie Steadi pre mladšiu dcéru, tak nech sa tam pekne zmestia.

Rozpočet okolo 100 eur.

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem, v akej autosedačke sa vozí dcéra momentálne, ani prečo chcete túto autosedačku meniť. Nemá ešte výšku ani váhu na to, aby už vyrástla zo sedačky, ktorá nasleduje po vajíčku, a nemá ani miery ani vek na poslednú sedačku z kat. 15-36kg.

Z hľadiska bezpečnosti by malo dieťa v tomto veku ešte cestovať v protismere jazdy. Odporúčam autosedačku Graco Extend. Je to obojsmerná autosedačka, s nosnosťou do 18kg. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta.

Ak sa dcéra vozí v smere jazdy, a neplánujete ju už vrátiť do protismeru, je možnosťou autosedačka Britax Römer Evolva 123. Autosedačka poskytuje pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi do 18kg (cca 105cm), potom sa dieťa púta bezpečnostným pásom. V aute sa sedačka upevňuje bezpečnostným pásom auta s možnosťou doplnenia uchytenia Isofitom (isofixové háčiky). Umiestnenie v smere jazdy, 2 polohy sklonu sedačky sa nastavujú pred pripevnením v aute.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek