Autosedačka pre 9 mesačné bábätko

Zodpovedané
2. okt 2022

Dobrý deň,

aká sedačka je vhodná pre 9 mesačné bábätko, ktoré samostatne sedí už 2mesiace. Váhu má okolo 8, 2kg. Vo vajíčku už nie je veľmi spokojná, nakoľko chce sedieť a nie len ležať. Ideálne by ale bolo, keby sa dala dať aj do ľahu v prípade, že počas cesty zaspí.

Autosedačka pôjde do staršieho auta a cenovú kategóriu by sme chceli do 300€.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, akú má dcérku výšku, váhu má na pokračovaciu sedačku ešte celkom hraničnú.
Taktiež neviem, či hľadáte sedačku s upevnením na systém Isofix alebo bezpečnostným pásom auta.

  • Joie Steadi - v aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, dá sa upevniť v oboch smeroch a je úsporná na miesto. Má nosnosť do 18kg v oboch smeroch, odporúčam využiť protismer čo najdlhšie. Jej nevýhodou je menej miesta na nohy v protismere než pri iných sedačkách a len jedna poloha v protismere.

  • Graco Ascent - protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Úspešne prešla Plus testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

  • Avionaut Sky - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, je vhodná aj na šikmé sedadlá. Jej prednosťou je 5 bodové zapínanie dieťaťa až do 25kg, viac priestoru na nohy než obojsmerné sedačky, ako aj úspešný Plus test. Je veľmi dobre vložkovo riešená. Lepšiu stabilitu zaisťuje oporná noha.

  • Joie Stages Isofix - kvalitná, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch) autosedačka s isofixovou základňou. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg. Spolu so zdvíhaním hlavovej opierky do výšky sa aj jemne rozširuje v ramenách.

Väčšina pásových autosedačiek má polohovanie možné len pred inštaláciou samotnej sedačky, na rozdiel od isofixových sedačiek, ktoré sa dajú polohovať aj počas jazdy.
Na prechod do pokračovacej autosedačky by malo mať dieťa výšku min. 72-73cm.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek