Autosedačka pre drobné dieťa

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom pokračovacej autosedačky.
Zatiaľ je dcérka vo vajíčku a s jej výškou 72cm a 7,5 kg by jej určite ešte dlho vydržala. Avšak už nejakú dobu sa jej tam nepáči, predpokladám, že je to polohou vo vajíčku, tým, že nevidí a pod. Preto začíname riešiť čo ďalej. Sedí už vyše pol roka, už nám aj veselo pobehuje, takže tam nie je problém.

Autosedačka by mala byť na isofix, do ford focus c-max(2006), otočná v smere aj proti, polohovateľná.
Rozhodne nie až do 36kg, to sa mi zdá veľké obdobie. Rada by som ju však možno využila, ak by sa dalo, potom aj pre prípadného súrodenca, že by ju podedil. Tak si nechám poradiť, či do 18 alebo až 25kg.

Zároveň som čítala pri niektorých autosedačkách o ventilácii. Neviem, či to je dobrá vychytávka alebo skôr by ste mi vedeli dať tip na podložku... Dcérka sa veľmi potí aj pri kratších trasách, hlavne na hlavičke, až z nej tečie. Takže jej nespokojnosť môže byť aj tým, uvidím, ako bude teraz, keď sa ochladí, či bude vo vajíčku kludnejšia... Ale v každom prípade by sme sa chceli už po niečom ďalšom poobzerať.

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

neuvádzate, aký máte rozpočet na sedačku, takže sa budem riadiť najmä mierami dcérky.

  • BeSafe iZi Turn i-Size - polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

  • Nuna Prym - polohovateľná, otočná autosedačka s nosnosťou do 18,5 kg. Je obojsmerná, s kvalitným poťahom. Jej plusom sú aj stupačiky na nohy, ak dieťa cestuje v smere jazdy. V balení nájdete aj náhradný poťah.

Proti poteniu v autosedačke osobne odporúčam vložky z merina, ktoré sa dajú ušiť aj na objednávku. Merino má termoregulačné schopnosti - v zime hreje, v lete odvádza pot - takže ho využijete celoročne.

Potenie sa dá znížiť aj použitím oblečenia z merina, alebo kombinácia merino- bambus, hodváb alebo ľan.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek