Autosedačka pre ročného syna, otočná o 360° - áno/nie? Alebo akú obojsmernú, isofix, okolo 300e?

Zodpovedané
20. sep 2019

Ahoj Eli,

teraz ked som aj vdaka tvojej poradni konecne poriesila sportiak pre syna, na rad prichadza autosedacka.

Povodne som chcela otocnu o 360 stupnov, kvoli nastupovaniu... avsak ma v obchode od toho odradzali - ze sa to rychlo vyhrka, ergo, ze uz potom nie je taka bezpecna. Co si o tom myslis?

Okrem toho - aku by si odporucala? Otocna v oboch smeroch s isofixom, na znacke nezalezi - ale aby bola pohodlna a polohovatelna, cca okolo 300 eur.

Vopred dakujem za odpoved.

Ahoj,

za mňa osobne nejde ani tak o funkciu otáčania o 360 stupňov, ako skôr o kvalitu autosedačky. Vyrábané sú nie na jedno, resp. pár použití, ale na ochraňovanie maličkých detí pri opakovaných jazdách v aute v nejakej váhovej kategórii, ktorá obvykle zahŕňa roky. Preto neverím, že výrobca neráta s rokmi a opakovaným otáčaním a vyhegania by som sa tak nebála.

V tejto problematike sa ja osobne riadim najmä výsledkami ADAC a potom aj vlastným rozumom a logikou - sú použité kvalitné materiály? Je to značka, čo už pár bezpečných autosedačiek má za sebou? Zdá sa pohodlie, polstrovanie, bočná a hlavová ochrana prepracovaná? Nie je produkt odfláknutý na pohľad, pocit, dotyk? Ako v ňom vyzerá a cíti sa dieťa (ak máš možnosť vyskúšať, čo je samozrejme vždy najoptimálnejšie)?

My hovoríme asi o Joie Spin 360, čo je pekná autosedačka za dobrú cenu. A myslím, že relatívne vyhovujúca. V ADAC teste neprepadla, ale ani nemala bohvieaký výsledok.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Za mňa však v tejto cenovej kategórii vyhráva Maxi-Cosi AxissFix Plus. Určite by som veľmi neotáľala. Je totiž aj vynikajúco hodnotená, čo sa pohodlia, použitia i bezpečnosti týka.

Autosedačka Maxi-Cosi AxissFix Plus

Autosedačka Maxi-Cosi AxissFix Plus je určená pre deti od 0 do 18 kg, teda od 45 do 105 cm. Ide o otočnú autosedačku o 360°, ktorá zabezpečuje maximálnu úroveň pohodlia a bezpečnosti.

Okrem nej spomeniem aj nižšiu radu MilFix (okolo 230 už zoženieš) - tiež vynikajúco hodnotená ADACom. A posledná dobrá inšpirácia v tejto kategórii a cene - Britax-Römer Max-Fix II 2020.

Autosedačka Britax Römer Max-Fix II

Autosedačka Britax Römer Max-Fix II je určená pre deti od 0 do 18 kg, teda od narodenia do 4 rokov. Zabezpečuje pohodlie a bezpečnosť pri prevoze deti.

Určite by som nebrala menej známe, resp. ADACOM netestované značky, v tejto protismernej kategórii.

Veľa šťastia pri výbere a na cestách!

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute