Autosedačka pre ročného syna

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý večer,

začínam sa obzerať po sedačke pre syna. Máme auto so šikmými sedačkami.
Syn má rok, 11 kíl a 82 cm.

Je pre neho vhodná Axkid one?
Aké sú rozdiely medzi jednotlivými sedačkami Axkid? Axkid one 2 plus ?

Je ich dosť veľa druhov.

Ďakujem

Dobrý deň,

Axkid ONE 2 je jedna z najlepších sedačiek dostupných na našom trhu. Je to protismerná, isofixová autosedačka, s nosnosťou do 23kg. Jej veľkou výhodou oproti obojsmerným sedačkám je použitie 5 bodových integrovaných pásov do 23kg, ako aj regulovateľné miesto na nohy. Na výšku vydrží do 125cm (výškové obmedzenie pri autosedačkách je orientačné, samozrejme závisí od pomeru jednotlivých častí tela u daného dieťaťa). Sedačka je polohovateľná, súčasťou je viacdielna, variabilne kombinovateľná vložka. Zárukou bezpečnosti je úspešný Plus test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

Jedná sa o novšiu verziu autosedačky Axkid One, ktorá bola vylepšená po užívateľskej aj technologickej stránke.

Axkid ONE+ obsahuje aj novorodeneckú vložku, čo je vo Vašom prípade už zbytočné.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek