Autosedačka pre vysoké, 3 ročné dieťa

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

potrebujem poradiť vo výbere autosedačky pre 3 ročného, celkom vysokého syna (17kg a 105cm).

Aby som bola úplná a presná, dcéra (7m) sa vozí vo vajíčku CYBEX Aton M i-Size, syn (3r) zatiaľ v CYBEX Sirona Z i-Size, všetko samozrejme isofix. Nevieme, či ostať pri značke Cybex, len teda väčšia velkosť (či to má nejaké výhody), alebo vybrať ľubovoľnú inú značku.

Auto máme Mazdu 6, zatiaľ sa medzi tieto sedačky zmestím aj ja, neviem, čo sa udeje po kúpe novej sedačky pre syna a presunu dcéry do Sirony.

Do budúcna plánujeme aj 3 bábätko, takže sedačky si predpokladám budú postupne posúvať 🙂. Ide nám hlavne o kvalitu.

Ďakujem za každý tip a radu

Dobrý deň,

nevidím žiaden zmysel v tom upínať sa pri výbere autosedačiek na jednu značku, potom je človek značne limitovaný pri výbere.

Ak potrebujete umiestniť v aute dve autosedačky na zadné sedadlá, príp. aj vajíčko, pre najstaršieho syna odporúčam BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Patrí medzi najužšie autosedačky v kat. 15-36kg. Na autosedačke je možné odobrať bočnice a dodatočne tak zväčšiť priestor okolo nej. Jej prednosťou je aj prídavný chránič brady a hrudníka. Medzi nohami je vodič na správne vedenie pásu a je mierne polohovateľná.

Táto sedačka bude ale pravdepodobne využívaná len synom, keďže by sa v nej mal voziť, kým nedosiahne výšku 150cm, takže pre dcéru budete musieť po Cybex Sirone Z i-Size vybrať inú sedačku.

V aute, ktoré nemá stredné sedadlo v zadnom rade plnohodnotné, bude vždy sedenie na tomto sedadle obmedzujúce.

Cybex Sirona Z i-Size má životnosť 8 rokov od prvého použitia, aj túto skutočnosť je potrebná brať do úvahy, keď budete uvažovať nad jej použitím pre plánované dieťatko.


S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek