Autosedačka pre vyššie dieťa, ktoré ešte samé nesedí

Zodpovedané
19. dec 2022

Dobrý deň,

8-mesačnej dcérke už je malé vajíčko aton 5 (8 mesiacov, 10kg, a skoro 80cm).
Kupovali sme vajíčko narýchlo a sedel isofix k prekupovanému kočíku.

Prosím o radu, akú sedačku kúpiť - dcérka ešte nesedí, má dlhé telíčko pomerne a je vyššia (obaja rodičia). Vajíčko sme upevňovali pásmi vo Fiat Punto 2006 (vpredu) alebo Peugeot partner 2010 (vzadu).

Vôbec sa nevyznám.

Ďakujem veľmi

Dobrý deň,

kým dcérka samostatne nesedí aspoň dva mesiace, najlepšou voľbou pre ňu ostáva veľké a kvalitné vajíčko.

Jedným z najväčších vajíčok je Klippan Dinofix. Vydrží cca do 87cm výšky dieťaťa, prípadne aj viac, závisí od pomeru jednotlivých častí tela. Vajíčko sa dá v aute použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajíčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby.

Ako ďalšie odporúčam Cybex Aton S2 i-size. Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

Ak by ste ale radšej zvolili autosedačku, odporúčam Klippan Kiss 2 Plus. Je to protismerná autosedačka s integrovaným vajíčkom, s celkovou nosnosťou do 18 kg a so základňou, ktorá sa dá upevniť v aute systémom Isofix, alebo pripútať bezpečnostným pásom auta. Vajíčko má navyše integrované kolieska a výsuvnú rukoväť, teda je možné ho prenášať ako cestovný kufor. Autosedačku je možné kúpiť spolu so základňou. Je však dosť mohutná a na prednom sedadle môže brániť vodičovi vo výhľade do spätného bočného zrkadla.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek