Autosedačka s isofixom do 200,-€

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

prosím Vás, vedeli by ste mi poradiť autosedacku pre 4 ročné dieťa, ktoré ma necelých 15 kg. Musí tam byť Isofix. Najlepšie ak by bola vhodná aj do auta so šikmým sklonom sedačky (OPEL). Môžete uviesť aj 2 druhy, nakoľko chceme kúpiť 2 sedačky, a druhé auto má klasický sklon. Upínanie dietaťa musí byť na pásy, ktoré sú v sedačke (nie autopás), resp. s tým "ochranným pultikom". Cena tak do cca 200 eur.

Ďakujem.

Dobrý deň,

chýbajú mi údaje o výške dieťaťa, a v akej autosedačke sa vozí momentálne.

V prípade, že by ste ešte chceli využiť pútanie dieťaťa 5 bodovými integrovanými pásmi a dobrú polohovateľnosť autosedačky, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi je možné až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix.

Ak v aute nemáte možnosť upevnenia autosedačky Top Tetherom, môžete vyberať medzi nasledovnými modelmi:

  • Zopa Protect i-Size - autosedačka do 18kg, cca do 105cm. V aute sa upevňuje Isofixom, je možné ju nastaviť do 5 polôh, je otočná o 360°.

  • Britax Römer Evolva 123 SL SICT s vylepšenou bočnou ochranou, pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi do 18kg (cca 105cm), potom sa dieťa púta bezpečnostným pásom. V aute sa sedačka upevňuje bezpečnostným pásom auta s možnosťou doplnenia uchytenia Isofitom (isofixové háčiky). 2 polohy sklonu sedačky sa nastavujú pred pripevnením v aute.

  • Petite&Mars Prime II Isofix autosedačka v smere jazdy, v aute sa upevňuje systémom Isofix spolu s upevnením Top tetherom. Ak auto nie je vybavené top tetherom, je možné autosedačku upevniť len bezpečnostným pásom auta. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg (cca 105cm), potom sa dieťa púta bezpečnostným pásom auta. Autosedačka sa dá nastaviť do 5 polôh sklonu.

Z hľadiska bezpečnosti všetky autosedačky spĺňajú bezpečnostné normy, ale niektoré nemajú žiadne doplnkové testy.

Na Vašom mieste by som buď navýšila rozpočet, a investovala do jednej autosedačky, ktorá sa bude v oboch autách striedať, alebo upustila od možnosti upevnenia autosedačky Isofixom a rozšírila možnosti hľadania aj medzi autosedačkami, ktoré sa upevňujú pásom auta.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek