Autosedačka v protismere pre vysokého chlapca

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

viete mi poradiť autosedačku v protismere jazdy pre 2 ročné dieťa - 12kg, výška 97cm? Má dlhé nohy. Auto mame Ford Focus ST 2019.

Ďakujem

Dobrý deň,

netuším, akú autosedačku používa chlapec momentálne, ani cenový limit, či ďalšie požiadavky na sedačku.

Ak by ste uvítali autosedačku s pripojením na Isofix, odporúčam Axkid One. Nosnosť do 23kg, použitie 5 bodových integrovaných pásov do 23kg, na výšku vydrží do 125cm. Výškové obmedzenie pri autosedačkách je orientačné, samozrejme závisí od pomeru jednotlivých častí tela u daného dieťaťa. Jej výhodou je regulovateľné miesto na nohy aj polohovateľnosť. Zárukou bezpečnosti je úspešný Plus test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

Ďalšou autosedačkou s možnosťou vytvorenia naozaj veľkého priestoru na nohy je novinka od firmy BeSafe, BeSafe Stretch, je čisto protismerná autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test. Zapínanie 5 bodovými integrovanými pásmi poskytuje po celú dobu nosnosti.

V prípade nižšieho rozpočtu odporúčam Klippan Century - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky cca 130-135cm. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg

alebo Axkid Minikid - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky 125cm. Jej súčasťou je oporná noha s 5 polohami, vďaka ktorej sa dá v aute nastaviť optimálny sklon. Pri veľmi šikmých sedadlách je možnosť dokúpenia Axkid klinu. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg.


S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek