Autosedačka v smere jazdy /100cm a 15kg

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o tipy na sedacku pre 3,5 ročného syna (100cm, 15 kg), aktuálne sa vozí v CYBEX Sirona S i-Size (auto, Hyundai i30) avšak potrebovali by sme už niečo väčšie.

Hľadáme niečo po smere jazdy, ideálne upevnenie isofixom.
Prvoradá je bezpečnosť a zdravé sedenie (väčšinou jazdíme len krátke trasy, ale čas od času aj 4+ hod).

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak v aktuálnej sedačke ešte synovi idú správne pásy - ramenné pásy nezačínajú nižšie než na úrovni ramien - nemáte dôvod ju meniť.

V prípade kúpy ďalšej autosedačky odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi je možné až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix, takže pre jej použitie je potrebné, aby bolo auto vybavené systémom Top Tether.

Ak by ste chceli už vyberať sedačku z kat.15-36kg, dávam do pozornosti nasledujúce modely:

  • Nuna AACE LX - pohodlná autosedačka kategórie i-Size do 150 cm, pri upevnení systémom Isofix môžete nastaviť sklon pre nájdenie ideálnej polohy. So zdvíhaním hlavovej opierky sa aj jemne rozširuje do strán, ventilačné panely pomáhajú navodiť príjemnú klímu.

  • Avionaut MaxSpace - pohodlná, polohovateľná autosedačka s vysokou chrbtovou opierkou. Reálne vydrží do 160cm výšky dieťaťa.

  • Joie i-Traver Signature - kvalitná, bezpečná autosedačka, ktorá pekne sadne aj deťom s výškou od 100cm. V prípade, že ju umiestnite na predné sedadlo, dá sa spolu so sklonom sedadla auta naklopiť aj chrbtová opierka autosedačky.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek