Autosedačka / vajíčko od narodenia vhodné na dlhé cesty

Zodpovedané
7. jún 2022

Ahoj,

chcela by som ťa poprosiť o radu ohľadne vajíčka na dlhé trasy. Rodinu máme 400km od miesta bydliska a budeme chcieť aj s malým k nim cestovať hneď, ako sa na to budeme cítiť
.
Je nejaké vajíčko vhodné na tak dlhé trasy?
Aká bezpečná je vanička Maxi-Cosi Jade (resp. existuje aj iná vanička na trhu)?
Určite budeme mať v aute isofix. Rozpočet neobmedzený.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

autovanička je osobitný druh autosedačky, určený najmä pre bábätká, ktoré zo zdravotných dôvodov nemôžu cestovať v klasickom vajíčku. Autovaničky však vydržia dosť krátko (do 70cm), potom je potrebné bábätko presunúť do vajÍčka.

Okrem Maxi-Cosi Jade sú na našom trhu dostupné aj iné autovaničky, napr. Nuna Cari Next alebo Jané Matrix Light 2.

Neuvádzate, v akom aute budete vajíčko používať, takže sa zameriam skôr na možnosti, ktoré môžete použiť aj v aute so šikmým sklonom sedadiel.

Maxi-Cosi Marble - bezpečné a kvalitné vajíčko, je možné ho polohovať za jazdy a tým vytvoriť pre dietatko príjemný sklon. Jeho nevýhodou je vysoká váha (5,7kg) a je možné ho použiť len so základňou s pripojením na Isofix, ktorá sa predáva spolu s vajíčkom.

Cybex Aton S2 i-size - kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie.
Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šimých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

Výborný modulárny systém (vajíčko + základňa + pokračovacia sedačka) ponúka firma Nuna. Nuna Arra Next je bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Keď dieťatko vyrastie z vajíčka, na základňu je možné zakúpit pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek