Autosedačka (vajíčko) pre novorodenca

Zodpovedané
31. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som poradiť s vajíčkom pre novorodenca, je ich obrovské množstvo, v aute máme isofix, tak som sa zamerala na tie, ktoré vieme upevniť isofixom.
Našla som CYBEX i-Size Aton B2 0 – 13 kg, budeme prosím vedieť toto vajíčko využiť ako bezpečnú autosedačku pre drobca a bez problémov ju upevniť v aute (škoda octavia 2)?

Naozaj sa nevyznám, tak radu veľmi ocením 🙂

Ďakujem.
Krásny deň!

Dobrý deň,

všetky kvalitné a bezpečné vajíčka sa dajú v aute upevniť systémom Isofix.

Cybex Aton B2 i-size je kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Vajíčko vydrží až do 87cm výšky dieťaťa, je veľmi dobre vložkovo riešené.
V aute sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom alebo jednoducho zrolovaným uterákom, vajíčko bez problémov upevníte aj vo Vašom aute.

V prípade, že Vám to rozpočet dovolí, odporúčam pozrieť aj Cybex Aton S2 i-size. Je to vyššia trieda ako Cybex Aton B2 i-size, čo je poznať na kvalite a hrúbke poťahu, bočná ochrana je vyklápacia (B2 má bočnú ochranu len statickú). Farba striešky je pri modeli Aton S2 totožná s farbou vajíčka, Aton B2 má farbu striešky čiernu.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek