Autosedačka Zopa i-size

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

zvažujem kúpu autosedačky Zopa Protect i-size, pre dieťa (11 kg,76 cm). Auto máme Dacia Duster 2022. Je táto sedačka vhodná? Prípadne prosím odporučte vhodnú alternatívu v podobnej cenovej kategórii s podobnými parametrami, t.j. Isofix, možnosť jazdy v smere aj proti smere.

Ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že Zopa Protect i-Size nebude dobre sedieť na sklon Vašich sedadiel. Keďže autosedačka je schválená podľa normy ECE R 129 i-Size, do minimálne 15 mesiacov je možné ju používať výhradne v protismere jazdy, čo na šikmých sedadlách spôsobí, že dieťaťu bude v spánku padať hlavička smerom na hruď. Samozrejme z bezpečnostného hľadiska je odporúčané voziť dieťatko v protismere dlhšie než do 15 mesiacov, čím by sa problém s padajúcou hlavičkou ešte prehlboval.

V podobnom rozpočte je oveľa vhodnejšou voľbou Joie Stages Isofix. Je to kvalitná autosedačka, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch), pekne vyrovná sklon aj na šikmých sedadlách. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg.
Spolu so zdvíhaním hlavovej opierky sa aj jemne rozširuje v ramenách.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek