Autosedačky Cybex Cloud Z (Plus?) versus Cybex Sirona Z. Ktorá je lepšia, a aké sú rozdiely?

Zodpovedané
28. aug 2019

Dobrý deň prajem.

Chcela by som sa spýtať na rozdiel medzi Cybex Cloud Z i-size (vraj už je aj PLUS?) a Cybex Sirona Z i-size.

Mála som vybratu Cloud Z i-size kvôli možnému polohovaniu až do ľahu... ale teraz si nie som istá, v čom je lepšie Plus a v čom iná Sirona.

Ďakujem za informácie.

Ahoj,

začnem tým, že obe sú to dobré sedačky. Kvalitné, bezpečné, pekné, funkčné. Takže ak ťa to k nejakej ťahá, bude to dobrý výber, ktorákoľvek z nich to je. Niekedy je možno lepšie dať na pocit, ako to príliš rozoberať v hlave dokola a tak sa len zbytočne zamotať.

Cybex Cloud Z i-size - polohovateľná autosedačka 0+, teda “vajíčko”. Je trochu ťažšia, než je priemer tejto kategórie, ale teda vysoko bezpečná, polotáčavá na základni (jednoduchšie vkladanie a vykladanie dieťatka) a polohovateľná - ale iba mimo jazdy v aute. Je to dobrá alternatíva pre rodičov, čo veľa veľa cestujú - nemusia si tak zadovážiť vaničku, ale na cestách vždy majú autosedačku, ktorú na kočíku sklopia do ľahu. Moja výtka by okrem váhy (nosiť ju, najmä s ťažším dieťatkom, z auta do auta nie je úplne med lízať), by boli najmä materiály, ktoré sú nádherné, ale vo veľmi horúcich dňoch sa v nich trošku dieťatko potí. Odporúčam určite nejakú letnú vložku či poťah, ak by ste s ňou šli do leta.

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size predstavuje ergonomické a pohodlné cestovanie. Flexibilné materiály autosedačky Cloud Z i-Size absorbujú sily nárazu a pomáhajú s ochranou dieťaťa.

Čo sa Plus týka, je to len línia textílií. Plus poťahy sú vo farbe melange, teda prémiové. Na funkčnosti sedačky to veľa nemení, akurát pocit na dotyk a výzor.

Ešte môžeš nájsť pridanú funkciu, teda doplnok Sensorsafe Plus, čo je klip napojený na appku, ktorý zvyšuje bezpečnosť dieťaťa kontrolou a zaistením jeho správneho zapútania, teploty a toho, či nesedí v autosedačke pridlho. A tiež, či nebolo v aute zabudnuté. Znovu sa nemení bezpečnosť sedačky, len pridáva na jej kontrole a smart monitoringu.

A ešte jeden dodatok by som mala. Ak hľadáš autosedačku, čo môžeš sklápať aj počas jazdy, pozri na Kiddy Evolution Pro 2. Ešte drahšia, ale ak jazdíte veľmi dlhé cesty, určite dobrá a ergonomickejšia možnosť. Naklikneš ju samozrejme na rovnaké adaptéry typu Maxi-Cosi/Cybex.

Autosedačka Kiddy Evolution Pro 2

Autosedačka Kiddy Evolution Pro 2 je prvá ortopedická detská autosedačka od narodenia do 13 kg s polohou na ležanie. Bola preverená nezávislými testami a ergonómia certifikátom AGR.

Cybex Sirona Z i-Size je odlišná v tom, že ostáva v aute - na kočík ju nenaklikávaš. Takže ak neplánuješ túto funkciu vo veľkom využívať, prípadne preferuješ vždy tvoje dieťatko prekladať z autosedačky do vaničky - športiaku, určite je vhodnejšou voľbou - pretože aj dlhšie vydrží (je to väčšia autosedačka než vajíčko). Druhou možnosťou u rady Z je využiť napr. Cloud Z a potom prejsť na Sironu s tým, že základňu zdieľajú rovnakú (dokúpiš len tú “sedaciu” časť).

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute