Autosedačky s 5 bodovým pútaním pre dieťa vyššie ako 105cm

Zodpovedané
2. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či naozaj nie je žiadna iná sedačka okrem Joie Bold, v ktorej môže byť dieťa pútané 5 bodovým pásom aj nad 105cm.

Syn má 4,5 roka, 104cm a 13kg. Je veľmi drobný a preto ho nechcem ešte pútať pásom v aute, ale stále 5 bodovým. Márne hľadám a zisťujem, ale všade som našla len Joie Bold s touto možnosťou a nepáči sa mi na nej, že má krátky sed a potrebujeme 2 sedačky, keďže máme 2 autá a príde mi divné kúpiť 2 rovnaké.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc

Dobrý deň,

Joie Bold má veľkú výhodu v predĺženom používaní integrovaných 5 bodových pásov nielen vzhľadom k výške, ale aj k váhe dieťaťa. Sed je trošku kratší, ale ja osobne som túto autosedačku mala pre syna, ktorý sa v nej vozil dlhé obdobie a nesťažoval sa, že by ho niečo tlačilo alebo sa mu nepríjemne sedelo. Samozrejme vždy je najlepšie si autosedačku pred kúpou vyskúšať priamo s dieťaťom.

Je viacero autosedačiek, ktoré majú 5 bodové integrované pásy do väčšej výšky, no spravidla sa jedná o čisto protismerné sedačky.

Ak sa syn už vozí v smere jazdy, môžete ešte pozrieť Joie Stages Isofix. Kvalitná autosedačka, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch), v smere jazdy má nosnosť 25 kg. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg, výškovo vydržia pásy cca do 115cm, až potom sa sedačka používa s pútaním dieťaťa bezpečnostným pásom auta. V aute sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne, ktorá je súčasťou balenia.

Využitie 5 bodových integrovaných pásov do väčšej výšky (cca 120cm) poskytne aj autosedačka Joie Every Stage. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg, následne sa dieťa púta pásom auta. Do 18kg je možné autosedačku využívať v smere aj v protismere jazdy. Samotná autosedačka sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta. Ak máte v aute Isofix aj Top tether, tak môžete zvoliť aj verziu Joie Every Stage FX, ktorá sa dá v smere jazdy upevniť buď bezpečnostným pásom, alebo kombináciou Isofixu a Top tetheru.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek