Bezpečná, pohodlná autosedačka pre 20mes. dcéru (11kg). Je kategória 9-36 správnou voľbou?

Zodpovedané
5. nov 2019

Ahoj,

už tri mesiace zháňam, študujem a neviem sa rozhodnúť. Verím, že mi pomôžeš. Zháňam autosedačku pre dcéru. Má 20 mesiacov, 10-11 kg. Na cene mi nezáleží - hlavne, aby bola bezpečná a pohodlná.

Uvažovala som nad kúpou z kategórie 9-36kg. Myslíš, že je to dobrá voľba, alebo mám hľadať v inej kategórii? Aké konkrétne značky by si odporučila?

Ďakujem.

Ahoj,

v tomto prechodnom veku, aj keď naj je samozrejme čo najtesnejšie obopínajúca (teda do 18 kg) kategória autosedačiek mi príde to tvoje uvažovanie v skutočnosti logickejšie.

Z 18tkovej autosedačky by ste čoskoro vyrástli, ak teda tvoja dcérka nie je ozaj drobná, preto kategória do 36 kg aj mne v tomto veku pomaly prišla ako vhodnejšia.

V tejto kategórii by som ti silno odporučila pultíkový typ. Sama mám skúsenosti s takým aj takým. Práve tento prechodný vek okolo dvoch rokov, potrebujúc čo najlepšiu ochranu ale pritom dostatok miesta, z tejto funkcie bude benefitovať asi najviac.

Pult totiž chráni väčšiu plochu telíčka i zmierňuje náraz, a zároveň je pohodlná (moji sa na pulte hrali, aj si na ňom pospali). Tu by som odporučila víťaza testu Joie Trillo Shield, pultové Cybex-y (napríklad Pallas, alebo predsa len nižšiu kategóriu Cybex Juno 2-Fix do 18 kg), alebo aj výborne hodnotený Concord Transformer T. Super na nich je, že keď z pultu vyrastie, len ho odložíš a prevlečieš už klasický pás.

Autosedačka Joie Trillo Shield

Autosedačka Joie Trillo Shield je schválená pre použitie v smere jazdy od 9 - 36 kg. Stala sa víťazom testu ADAC 10/2015 pre skupinu 1/2/3.

Autosedačka Cybex Juno 2-Fix

Autosedačka Cybex Juno 2-Fix je vhodná pre deti od 9 do 18 kg. Chráni oblasť hlavy, krku, hrudníka a vnútorné orgány.

Concord Transformer T Isofix

Autosedačka Concord Transformer T Isofix je vybavená variančným systémom pre nastavenie vhodnej veľkosti. Zaistená TWINFIX systémom. Vhodná pre deti od 3 rokov do 12 rokov. Teda do 36 kg.

Ak by si predsa nechcela pult (niektorí sú jednoducho proti, je to ok), napríklad Britax-Römer Advansafix IV R alebo Maxi-Cosi Titan sú výborne hodnotenými aktuálnymi modelmi.

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R bola vyvinutá tak, aby deti od 9 do 36 kg mohli cestovať bezpečne a pohodlne. Ako dieťa rastie, môžete vďaka funkcii FLIP & GROW prepnúť z integrovaného 5 bodového pásu sedačky na trojbodový bezpečnostný pás.

Autosedačka Maxi-Cosi Titan

Autosedačka Maxi-Cosi Titan je multi-veková autosedačka vhodná pre deti od 9 mesiacov do 12 rokov. Autosedačka sa používa najskôr s 5 bodovým pásom pre upevnenie dojčiat a batoliat. V staršom veku dieťaťa sa používa bežný trojbodový bezpečnostný pás vozidla.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute