Cenovo dostupné bezpečné vajíčko

Zodpovedané
20. sep 2022

Dobrý deň,

mám trochu hlavu v smútku, pretože by som chcela kúpiť bezpečné a testované vajíčko, keďže budeme chodiť autom aspoň raz mesačne cca 120km tam a späť a takisto jazdíme v Bratislave a opatrnosti nikdy nie je dosť. Avšak dúfala som, že zoženiem nejaké vajíčko do 120€ (samozrejme bez isofixu), ale vidím, že všetky bezpečné vajíčka čo pozerám sú ďaleko nad mojim limitom.

Pozerala som vajíčka ako Cybex Aton M, Cybex Aton S2 alebo B2 alebo Britax Römer Baby Safe. Taktiež som obzrela aj bazár, ale nenašla som zodpovedajúcu kvalitu a cenu.

Sú vajíčka napr. značky Maxi Cosi Pebble tiež kvalitné? Sú kvalitné vajíčka dostupné aj do 120€ nové?

Ak by som vedela posunúť limit do 200€, ktoré vajíčko by bolo najvhodnejšie? (priznám sa, že Klippan Dinofix veľmi dizajnovo môjmu oku neladí za tie peniaze)

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, aj vajíčka značky Maxi-Cosi patria medzi kvalitné vajíčka, závisí potom od jednotlivých modelov, ako majú riešené vložky a akú dlhú dobu vydržia.

V prípade, že budete vyberať vajíčko na bazáre, určite nájdete kvalitné vajíčko za dobrú cenu.

Ak by ste sa rozhodli investovať do nového, v pomere cena, bezpečnost a kvalita je vajíčko Cybex Aton B2 i-size výborná voľba.
Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Vajíčko vydrží až do 87cm výšky dieťaťa, je veľmi dobre vložkovo riešené.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek