Cestovanie lietadlom

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

máme vajíčko Cybex Cloud Z (malý má 9mesiacov)..plánujeme dovolenku a transfer z letiska bude autom na hotel.

Ako veľmi je bezpečné prenášať vajíčko (možno neskôr aj celú autosedačku) v batožinovom priestore lietadla? Mám obavy z nárazov pri pristávaní (je to iné ako pri nehode?).

Ďakujem.

Dobrý deň,

vajíčko je potrebné naozaj dôkladne zabaliť, najlepšie do bublinkovej fólie (aj niekoľko vrstiev), následne obalené v pevnom vaku, ideálne v krabici, a odbaviť ho ako nadrozmernú batožinu.

Nárazy pri pristávaní nemajú také preťaženie aby spôsobili poškodenie vajíčka alebo autosedačky, v opačnom prípade by mali tieto nárazy rovnaké poškodzujúce účinky aj na ľudí v lietadle. Skôr by som mala obavy so zachádzaním batožiny pri nakladaní/vykladaní pracovníkmi leteckej spoločnosti.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek