Cybex Sirona M I -size

Zodpovedané
6. júl 2022

Dobrý deň,

je už vhodná sedačka Cybex Sirona M i size pre 4,5 mesačné bábätko 8kg a 70cm. Píšu, že od 45cm, skôr ma ale zaujíma reálna skúsenosť.

Ďakujem pekne

Dobrý deň,

nie, Cybex Sirona M2 i-Size nie je vhodná pre tak malé dieťatko. Nemá vložky, ktoré by mu poskytli potrebnú ochranu, dieťatko nemá dostatočnú výšku, aby mu v sedačke správne viedli pásy, a po usadení dieťaťa do tejto sedačky (aj pri maximálnej polohe ležmo) bude v pasívnom sede, čo nemá priaznivý vplyv na vývoj jeho chrbtice.

Do pokračovacej sedačky môže dieťatko prejsť až po tom, ako bude vedieť samostatne sedieť a bude v tejto polohe aj dostatočne spevnené (minimálne 2 mesiace samostatného sedu). Do tej doby je pre neho správne zvolené vajíčko najlepšou a najbezpečnejšou voľbou.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek