Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dá sa Caretero autosedačka polohovať aj vtedy, keď je dieťa v nej usadené?

Zodpovedané
Autosedačky CareteroVýber autosedačky
3. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť pri výbere autosedačky pre dieťa, ktoré bude mať o pár dní 11 mesiacov. Hľadám polohovateľnú autosedačku 9 -18 kg alebo 9 - 25 kg bez Isofixu.

Dá sa Caretero autosedačka polohovať aj vtedy, keď je dieťa v nej usadené?

Dajú sa polohovať aj počas doby, keď dieťa v nej sedí?

Chcela by som aby bola v smere a aj v protismere.

Je Caretero značka vyhovujúca a prešla testom?

Zaujíma ma Caratero combo, ale aj iná môže byť. Cena do 120 eur .

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Caretero všeobecne ako značku neodporúčam. Ide o značku, ktorá okrem normových testov, ktoré s ale nastavené kvalitatívne a bezpečnostne veľmi nízko, nemá žiadne iné (ADAC, OAMTC) testy.

Normu samozrejme spĺňa, to musí každá autosedačka predávaná v EÚ. Okrem toho konkrétne táto Combo (a myslím, že od tejto značky všetky obojsmerné) majú možnosť voziť v protismere len do 10 kg, čo je žalostne málo.

Značka Joie, je z tých lacnejších (resp. má aj lacnejšie sedačky) a v testoch (ADAC, OAMTC vychádza pomerne dobre. Od tohto výrobcu, by som Vám odporučila autosedačky Joie Steadi (kat. 0-18, cena okolo 120 eur) alebo Joie Stages (kat. 0-25, cena o niečo vyššia - okolo 160 eur). Obe umožňujú protismer až do 18 kg, avšak kedykoľvek (po 15 mesiacoch a 9 kg) sa môžu otočiť už aj do smeru jazdy. Ideálne odporúčam nechať dieťatko v protismere tak dlho ako je to možné, minimálne však do tých 15 mesiacov (ideálne do 2 a viac rokov).

Obe majú v protismere len 1 polohu (takú pololežmo), v smere potom niekoľko pozícií naklopenia (aj za jazdy).


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek