Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dá sa kúpiť bezpečná autosedačka do 150 eur?

Zodpovedané
1. feb 2020

Dobrý deň,

naša dcéra čoskoro vyrastie z vajíčka, tak sa pozeráme po vhodnej autosedačke. Náš rozpočet je dosť obmedzený na cca 150 eur.

Dá sa v tejto cenovej kategórii kúpiť vhodná autosedačka?

V aute máme Isofix, takže by som bola rada keby aj autosedačku kúpime s Isofixom. Obzerala som sa po 0 - 36 kg. Našla som zatiaľ:

  • Lionel Bastian - páči sa mi 360° otočenie, Isofix, ale nenašla som recenzie
  • Zopa Universal Fix.


Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka kategórie 0-36, nie som jej veľký fanúšik. Predstavte si, že by niekto vymyslel univerzálne topánky od veľkosti 20 do veľkosti 40. Nepasovali by ani ročnému dieťaťu s veľ. 20, ani 15 ročnému dieťaťu s veľkosťou 40. Asi takto je to s autosedačkou 0-36, s tým rozdielom, že tu ide o bezpečnosť a o život.

Takže vám radšej poradím autosedačky na kratšie (ktorú potom, keď z nej dieťa vyrastie posuniete mladšiemu súrodencovi alebo predáte) a potom kúpite ďalšiu vo vyššej kategórii.

Do 150 eur bohužiaľ autosedačky s isifoxom, ktoré by mali testy alebo boli od dobrých výrobcov nie sú. Pri isofixe pri lacných autosedačkách pozor na to, že isofix je v podstate jediné miesto (resp. 2 body), ktoré držia autosedačku na mieste. Ak je tento isofix zle spravený a použité sú nekvalitné materiály (čo sa u lacných sedačkách deje - niekde s musí ušetriť) pri nehode sa jednoducho utrhne, zlomí a autosedačka aj s dieťaťom letí.

Uvediem dve sedačky bez isofixu, ktoré sú od dobrého výrobcu a sú +- vo vašom limite.
Sú to Joie Steadi a Joie Stages. Steadi je kategória 0-18, Stages 0-25, po ktorej ale aj tak budete ešte potrebovať ďalšiu autosedačku.

K tým dvom modelom, ktoré ste našli - okrem toho, že sú kat. 0-36 sú to aj sedačky, ktoré nemajú okrem veľmi nízko nastavených normových testov žiadne iné a ich výrobcovia sú úplne neznámi alebo skôr nekvalitnejší.

Ak naozaj trváte na kat. 0-36, pozrite Joie Stages, ale tá už je dosť nad Váš limit, a tiež je bez isofixu.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute