Dá sa kúpiť bezpečná autosedačka do 150 eur?

Zodpovedané
1. feb 2020

Dobrý deň,

naša dcéra čoskoro vyrastie z vajíčka, tak sa pozeráme po vhodnej autosedačke. Náš rozpočet je dosť obmedzený na cca 150 eur.

Dá sa v tejto cenovej kategórii kúpiť vhodná autosedačka?

V aute máme Isofix, takže by som bola rada keby aj autosedačku kúpime s Isofixom. Obzerala som sa po 0 - 36 kg. Našla som zatiaľ:

  • Lionel Bastian - páči sa mi 360° otočenie, Isofix, ale nenašla som recenzie
  • Zopa Universal Fix.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka kategórie 0 - 36 kg, tak nie som jej veľký fanúšik. Predstavte si, že by niekto vymyslel univerzálne topánky od veľkosti 20 do veľkosti 40. Nepasovali by ani ročnému dieťaťu s veľkosťou 20, ani 15 ročnému dieťaťu s veľkosťou 40. Asi takto je to s autosedačkou 0-36, s tým rozdielom, že tu ide o bezpečnosť a o život.

Takže vám radšej poradím autosedačky na kratšie (ktorú potom, keď z nej dieťa vyrastie posuniete mladšiemu súrodencovi alebo predáte) a potom kúpite ďalšiu vo vyššej kategórii.

Do 150 eur bohužiaľ autosedačky s Isofixom, ktoré by mali testy alebo boli od dobrých výrobcov nie sú. Pri Isofixe pri lacných autosedačkách pozor na to, že Isofix je v podstate jediné miesto (resp. 2 body), ktoré držia autosedačku na mieste. Ak je tento Isofix zle spravený a použité sú nekvalitné materiály (čo sa u lacných sedačkách deje - niekde s musí ušetriť) pri nehode sa jednoducho utrhne, zlomí a autosedačka aj s dieťaťom letí.

Uvediem dve sedačky bez Isofixu, ktoré sú od dobrého výrobcu a sú +- vo vašom limite.
Sú to Joie Steadi je kategória 0 - 18 kg. A Joie Stages je kategória 0 - 25 kg. Po nej aj tak budete ešte potrebovať ďalšiu autosedačku.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

K tým dvom modelom, ktoré ste našli - okrem toho, že sú kategória 0 - 36 kg sú to aj sedačky, ktoré nemajú okrem veľmi nízko nastavených normových testov žiadne iné a ich výrobcovia sú úplne neznámi alebo skôr nekvalitnejší.

Ak naozaj trváte na kategórii 0 - 36 kg, tak pozrite Joie Stages.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute