Do ktorej autosedačky sa bude dobre vkladať dvojročné dieťa?

Zodpovedané
28. jún 2020

Dobrý deň,

môj starší syn má 2 roky a 3 mesiace, váži 13,7 kg a nosí veľkosť oblečenia 98. Používa otočnú autosedačku Römer Dualfix i Size. Mladší syn bude mať čoskoro 7 mesiacov, váži 7 400 g a nosí veľkosť oblečenia 74. Zatiaľ používa vajíčko Joolz iZi Go Modular BeSafe a to chcem zmeniť. Plánujem menšieho umiestniť do Britax v protismere.

Akú autosedačku mám kúpiť staršiemu?

Ktorá váhová kategória bude pre neho najlepšia?

Chcem, aby bola sedačka bezpečná a pohodlná, aby tam mal dosť miesta a aby sa tam dobre vkladal. Nechcem úplne najdrahšiu, ale nepotrebujem ani za každú cenu ušetriť. Za kvalitu a bezpečie radšej zaplatím.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

otočné autosedačky vo vyšších kategóriách (9 - 36 kg) už nebývajú takže o túto vymoženosť bohužiaľ prídete. Keďže už ide o pomerne veľké dieťa odporučím kategóriu 9- 36 kg.

Nepíšete, či máte okrem Isofixu aj Top Tether. Ak áno tak pozrite autosedačky Poled Y-fix Pro, Britax-Römer Advansafix IV R alebo i-size, alebo Joie Bold.

Autosedačka Poled Y-fix Pro

Autosedačka Poled Y-fix Pro je rastúca autosedačka vo váhovej kategórii 9 - 36 kg. Sedačka je testovaná v Euro NCAP - test so skutočnými automobilmi. Sedačka bola vyvinutá vo Veľkej Británii a vyrobená v Kórei v spolupráci so značkou Hyundai.

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R bola vyvinutá tak, aby deti od 9 do 36 kg mohli cestovať bezpečne a pohodlne. Ako dieťa rastie, môžete vďaka funkcii FLIP & GROW prepnúť z integrovaného 5 bodového pásu sedačky na trojbodový bezpečnostný pás.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Ak Top tether nemáte pozrite buď Klippan Triofix Recline Sport so základňou (tam by mohol sedieť ešte v protismere) alebo Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT.

Autosedačka Klippan Triofix Recline so základňou

Autosedačka Klippan Triofix Recline so základňou získala cenu "Novinka roku 2012" na výstave BARNochBABY vo Švédsku.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute