Espiro delta

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

chcem pre dieťa kúpiť autosedacku Espiro delta (má ju sestra, je s ňou nadmieru spokojná, takže preto táto voľba), lenže máme v aute šikmé sedačky a nikde neviem nájsť, či je to problém. Viete mi nejako pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Espiro Delta je autosedačka s možnosťou protismernej jazdy len do 13kg, čo je z hľadiska bezpečnosti veľmi málo. K sedačke nie sú dostupné ani žiadne výsledky bezpečnostných testov, čo je pri výbere autosedačky dôleźitejšie než používateľské recenzie.

Nepíšete, aké veľké máte dieťa, ani aký je Váš rozpočet.

Ak je dieťatko ešte malé, a nesedí samé min. 2 mesiace, či nemá dostatočnú výšku na pokračovaciu sedačku (aspoň 73-74cm, 8-9kg), je preň najlepšou možnosťou kvalitné vajíčko, ako napr. Cybex Aton B2 i-size. Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie.
Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

Z pokračovacích autosedačiek pozrite Joie Steadi. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, dá sa upevniť v oboch smeroch a je úsporná na miesto. Má nosnosť do 18kg v oboch smeroch, odporúčam využiť protismer čo najdlhšie.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek