Existuje nástupca autosedačky Joie i-Spin?

Zodpovedané
25. sep 2020

Dobrý deň,

pre dcérku máme autosedačku Joie i-Spin a používame ju predovšetkým v protismere.

Existuje aj jej nástupca, ktorého možné používať vo vyššom veku?

Spĺňa táto nástupná autosedačka približne rovnaké parametre - otočnosť a jazda v aj protismere?

Ďakujem

Dobrý deň,

obojsmerná nie.

Ak však chcete aj po 18 kg pokračovať s vozením v protismere, odporučila by som protismerku do 25 kg.
Najdlhšie vydrží asi Klippan Century alebo Klippan Opti 129 je do 135 cm.

Autosedačka Klippan Century

Autosedačka Klippan Century je fínska značka protismernej autosedačky pre deti od 9 do 25 kg.

Autosedačka Klippan Opti 129

Autosedačka Klippan Opti 129 je fínska značka rastúcej autosedačky pre deti od 61 - 125 cm a do maximálnej váhy 32 kg. Existuje možnosť dokúpiť si letný poťah a držiak na pitie. Autosedačka je umiestnená proti smeru jazdy. Tento spôsob cestovania je 5x bezpečnejší ako cestovanie po smere jazdy. Možno zakúpiť vo farbách Freestyle, Šport a Sunset.

Prípadne Axkid Minikid (do 25 kg alebo cca 125 cm).

Autosedačka Axkid Minikid

Autosedačka Axkid Minikid je sedačka patriaca do skupiny 0 - 25 kg (asi 125 cm, 6 rokov). Nenahrádza typ vajíčka pre bábätká. Minikid sa odporúča používať hneď ako dieťa vyrastie z vajíčka. Je dobrou voľbou pre dlhšie cestovanie v polohe proti smeru jazdy (a to pozícia jazdy je najbezpečnejší spôsob cestovania v aute).

Ak chcete Isofixovú, tak potom jedine Axkid One (do 23 kg a cca 125 cm). Ani jedna však už nie je otočná k dverám - toto majú len Isofixové autosedačky a tie sú zriedkakedy do viac ako 18 kg v protismere a s päťbodovým vnútorným pásom. Výnimkou je ten Axkid One, pretože je pomerne ľahká a Isofix udrží len do 33 kg = váha sedačky aj dieťaťa.

Autosedačka Axkid One

Autosedačka Axkid One disponuje vo svojej triede najlepším nastaviteľným priestorom pre nohy vo vozidle.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute