Existuje niečo, čím by sme mohli vykompenzovať sklon autosedačky?

Zodpovedané
9. júl 2020

Dobrý deň,

kúpili sme autosedačku Joie Steadi na Vaše odporúčania a sme s ňou veľmi spokojní. 15 mesačného syna vozíme na zadnom sedadle v protismere, avšak tu sa vyskytuje malý problém, ktorý súvisí s dosť šikmým sklonom sedadla v aute.

Sedačka je síce nastavená v ležiacej polohe, no malý v nej skôr sedí. O to menej priestoru má na nožičky.

Existuje na trhu nejaký podstavec/klin alebo čokoľvek, čím by sme ten sklon mohli vykompenzovať?

V niektorej diskusii som čítala, že to ľudia riešia klinom, ktorý je určený do detskej postieľky. Mne sa to ale nezdá.

Je podľa vás bezpečné pod autosedačku niečo podkladať?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete pokojne autosedačku vypodložiť - kľudne aj dekou alebo poskladaným uterákom. Pokiaľ to bude len v tom zlome (čiže pri operadle sedadla) vzápätí položte autosedačku, pevne pritlačte a pripútajte.

Vtedy sa to vypodloženie ani nepohne a je to úplne v poriadku.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute