Existujú aj vajíčka pre väčšie deti?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

môj synček má 7 mesiacov, meria 72 cm a váži 8,5 kg.

Existujú aj väčšie vajíčka pre deti?

Existujú polohovateľné autosedačky?

Akú autosedačku mám vybrať pre synčeka, ktorý zatiaľ samostatne nesedí?

Teraz máme Maxi-Cosi Cabriofix s Isofixom.

Čo kúpiť, keď z nej vyrastie?

Bude nám na tento Isofix pasovať aj ďalšia väčšia autosedačka, alebo má každá autosedačka svoj Isofix?

Ktoré autosedačky v našej kategórii sú najbezpečnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

medzi najväčšie vajíčka, ktoré sú kvalitné a bezpečné, patria napr. Klippan Dinofix, či Cybex Aton M.

Kým synček sám nesedí, a vajíčko by mu už bolo malé (po vybratí vložiek by hlavička dosiahla horný okraj vajíčka), je potrebné buď kúpiť väčšie vajíčko (napr. vyššie spomenuté) alebo autosedačku s integrovaným vajíčkom - Klippan Kiss 2 Plus. Ide o protismernú autosedačku s integrovaným vajíčkom, s celkovou nosnosťou do 18 kg a so základňou, ktorá sa dá upevniť v aute systémom Isofix, alebo pripútať bezpečnostným pásom auta. Vajíčko má navyše integrované kolieska a výsuvnú rukoväť, teda je možné ho prenášať ako cestovný kufor.

Ďalšou možnosťou pre ešte nesediace dieťatko je BeSafe iZi Turn B i-Size. Je to otočná autosedačka so škrupinou imitujúcou tvar a polohu vajíčka. Po vyrastení z nej môžete sedačku ďalej využívať až do hmotnosti 18 kg dieťaťa v protismere aj v smere jazdy. Z hľadiska bezpečnosti odporúčam zachovať čo najdlhšie jazdu v protismere.

Ak máte k vajíčku základňu EasyFix, na tú sa nedá kúpiť žiadna pokračovacia sedačka, ak ide o základňu FamilyFix, na tú je možné kúpiť autosedačku Maxi-Cosi Pearl - keďže sa ale jedná o autosedačku, ktorá sa dá použiť len v smere jazdy, po vajíčku ju z bezpečnostného hľadiska určite neodporúčam.

Pokračovacia sedačka sa vyberá podľa aktuálnych mier dieťatka a podľa ďalších faktorov: sklon sedadiel, spôsob pripevnenia, smer jazdy, váhové rozpätie a cenový rozpočet.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek