Je autosedačka Avionaut AeroFIX RWF vhodná do auta na štýl dodávky?

Zodpovedané
2. júl 2020

Dobrý deň,

potrebujem poradiť vhodnú autosedačku do auta s kolmým sklonom sedadiel (niečo ako dodávka). Keď sme mali auto so šikmým sklonom sedadiel, používali sme Römer King 9 - 18 kg. V polohe čo najviac do ľahu dieťatko nevravím, že ležalo, ale celkovo ten sklon bol na spanie fajn.

Keď sme tú istú autosedačku dali do dodávky, dieťa vždy sedí. Tu sa nedá hovoriť o sklone vhodnom na spanie.

Vždy sme autosedačku Römer king 9-18 kg dali až keď dieťa samostatne sedelo a chodilo.

Potrebujem novú (príp.z 2. ruky) pre ďalšieho drobca, ktorý bude mať rok. Momentálne použáva vajíčko. Dieťa je v aute často. Potrebujem poradiť značku, model. Máme Isofix.

Videla som v takom aute, ako máme my sedačku Avionaut AeroFIX RWF. Ale len vo videu, nie naživo.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

každá protismerná ale na rovné sedadlá bude pasovať (ako aj Avionaut AeroFIX RWF - RWF znamená Rearward facing). Pozor - pre AeroFix sa základňa predáva samostatne.

Ja by som sa nebála ale aj iných protismerných, prípadne obojsmerných. Treba rátať, že v smere jazdy budú naozaj menej naklonené na spanie.

Autosedačka Avionaut AeroFIX RWF

Autosedačka Avionaut AeroFIX RWF je moderná autosedačka v kategórii 67 - 105 cm/do 17,5 kg. Prešla najprísnejšími testovacími skúškami.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute