Je autosedačka Caretero GALEN grey 2018 vhodná pre štvormesačného syna?

Zodpovedané
23. mar 2020

Dobrý deň,

doma máme štvormesačného syna, ktorého vozíme vo vajíčku. Už sa mu tam však nepáči.

Akú autosedačku nám odporúčate?

Pozerala som na autosedačku Caretero GALEN grey 2018, ale nikde sem na nej nenašla recenzie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

proti tejto konkrétnej autosedačke Caretero GALEN 2021 hovorí viacero faktov:

  • Je neznámej lacnej poľskej značky bez akýchkoľvek doplnkových testov (ADAC, OAMTC,). Spĺňa len normové a tie sú nastavené žiaľ veľmi benevolentne.
  • Je kategórie 0 - 36 kg. Táto kategória má veľa (aj bezpečnostných) kompromisov, pretože má byť aj pre malé bábätko aj pre 11 - 12 ročné dieťa.
  • Má protismer možný len do 13 kg, čo je na vozenie v protismere veľmi málo, veľa detí má túto váhu ešte pred 1 rokom a v protismere je (kvôli bezpečnosti) odporúčané voziť čo najdlhšie a minimálne do 15 mesiacov veku (ideálne oveľa dlhšie).

Caretero Galen

Autosedačka Caretero Galen je pomenovaná podľa neobvyklého vedca. Ide o univerzálnu, pohodlnú a bezpečnú autosedačku pre deti s hmotnosťou od 0 do 36 kg.

V podobnej cenovej kategórii Vám môžem odporučiť autosedačku od skvelej značky Joie - model Steadi. Je tiež bez Isofixu, v kategórii 0 - 18 kg (čiže cca do 3 - 4 rokov - podľa proporcií dieťaťa). Má protismer možný až do tých 18 kg - čiže nie je nutné kvôli váhe otáčať dieťa do smeru jazdy predčasne.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Prípadne ak chcete naozaj niečo na dlhšie, pozrite Joie Stages. Aj keď ja v tejto kategórii veľmi výhodu nevidím, keďže po nej aj tak ešte jednu autosedačku treba (15 - 36 kg).

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute