Je autosedačka Coletto Vento Isofix 0 - 25 kg bezpečná?

Zodpovedané
14. jan 2020

Dobrý deň,

zvažujem kúpu autosedačky Coletto Vento Isofix 0 - 25 kg. Nie som si však istá,či za tú cenu nezoženiem aj niečo kvalitnejšie.

Poradíte mi niečo na spôsob vyššie uvedenej autosedačky?

Je táto autosedačka vhodná a dostatočne bezpečná?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi vás sklamem, ale autosedačky zn. Coletto sú netestované (len normou, ktorá je nastavená veľmi nízko). Sú to také základné autosedačky - taká pre policajtov.

Som veľmi prekvapená, koľko Coletto Vento Isofix stojí. Čakala som veru oveľa nižšiu cenu 😅

Coletto Vento

Autosedačky Coletto Vento je určená pre hmotnostnú skupinu 0+/1/2, teda od 0 do 25 kg.

Má síce Isofix, ale ten zďaleka nie je (resp. nemusí byť) zárukou bezpečnosti. Ak chcete takéto väčšie rozpätie, potom skúste pozrieť Joie Stages Isofix. Joie je z lacnejších značiek veľmi dobre hodnotená v testoch.

Autosedačka Joie Stages Isofix

Autosedačka Joie Stages Isofix je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute