Je autosedačka Joie Every Stages FX bezpečná?

Zodpovedané
11. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu autosedačky pre 4,5 mesačné bábätko, ktoré váži 9 kg. Má konfekčnú veľkosť 74/80. Do vajíčka sa už nezmestí.

Potrebovali by sme autosedačku, ktorá má možnosť upevnenia aj na bezpečnostné pásy aj na Isofix. Jedno auto máme bez Isofixu. Pozerali sme autosedačku Joie Every Stages FX.

Je to bezpečná autosedačka?

Vedeli by ste nám navrhnúť ešte iné alternatívy?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné vedieť koľko má dieťatko cm a aké vajíčko ste používali, či neexistuje iné vhodnejšie väčšie vajíčko.

Alebo by som zvážila možnosť zakúpenia bezpečnej autosedačky s Isofixom z kategórie i-Size do 105 cm a do auta kde Isofix nemáte, autosedačku bez Isofixu.

Vhodné autosedačky kategórie i-Size do 105 cm:

Autosedačka Zopa Voyager 2

  1 skúsenosť

Autosedačka Zopa Voyager 2 je vhodná pre deti od narodenia do 105 cm, resp. do 18 kg.

Joie i-Venture

Popis

Autosedačka Nuna REBL

Autosedačka Nuna REBL schválené použitie má proti smeru jazdy od 61 do 105 cm, maximálna váha dieťaťa 18,5 kg a v smere jazdy od 80 do 105 cm, maximálna váha dieťaťa 18,5 kg.

Vhodné autosedačky bez Isofixu:

Autosedačka Graco Extend

Autosedačka Graco Extend udrží dieťa v bezpečnej polohe proti smeru jazdy až do jeho 4 rokov - pre skupinu 0+/1 od 0 - 18 kg.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Pokiaľ máte vyhliadnutú autosedačku Joie Every Stage FX, tak je bezpečná. Ponúka systém ochrany proti bočnému nárazu, jednoduché uchytenie pomocou isofixových konektorov, alebo trojbodových pásov vozidla a tiež škrupinu zosilnenú oceľovými prvkami.

Autosedačka Joie Every Stage FX

Autosedačka Joie Every Stage FX je schválená od narodenia až do 36kg.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.