Je autosedačka Maxi-Cosi Pearl Smart i-Size 9-18kg dobrou voľbou pre sedemmesačné, 9kg dieťa?

Zodpovedané
21. okt 2019

Chcem sa spýtať, či je autosedačka MAXI COSI Pearl Smart i-Size Sparkling Grey 9-18kg 2019 dobrou voľbou pre 7 mesačné bábo (9 kg). Nechcem kúpiť zlú, resp. nekvalitnú značku/typ, ale Cybex a Britax sú pre mňa finančne nereálne, preto hľadám niečo lacnejšie, ale s isofixom.

Ďakujem 🙂

Ahoj,

Maxi-Cosi Pearl Smart i-Size je možné dať aj v protismere jazdy, preto by to nemala byť v nijakom prípade zlá voľba. Otázka je, či rátaš aj s cenou za Isofix, lebo stále mi to nepríde ako lacnejšia autosedačka (okolo 200 za sedačku + ďalších cca 200 za bázu). Nebude ponúkať až taký sklon, ale je to celkovo značka s veľmi pohodlnými modelmi a vysokou bezepečnosťou, takže nemám veľmi výhrady. Len mi tam nesedí tá cenová požiadavka. Teda to, že spomínaš, že Cybexy a Britaxy sú mimo rozpočet. Každopádne zhrniem, že Maxi-Cosi vo všeobecnosti je určite dobrý nápad. Pre 7 mesačnú len také, čo idú aj v protismere jazdy. Fakt jej to môže zachrániť život.

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Smart i-Size

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Smart i-Size je určená pre deti od 6 mesiacov do 4 rokov, teda od 67 do 105 cm. Do auta sa pripevňuje s pomocou samostatne predávanej základne Maxi-Cosi 3wayFix alebo Maxi-Cosi FamilyFix One i-Size.

Ak potrebuješ ušetriť, ja by som buď obzrela výborne testované no neisofixové autosedačky grupy 0 - 18 kg (napr. Britax-Römer First Class Plus ), ktoré ochránia dobre aj bez Isofixu a nezrujnujú ti peňaženku.

Autosedačka Britax Römer First Class Plus

Autosedačka Britax Römer First Class Plus môže byť umiestnená proti smeru jazdy od narodenia do 13 kg a aj po smere jazdy od 9 do 18 kg.

Ďalšou možnosťou sú lacnejšie značky. Najlacnejšou možnou akceptovateľnou by bola Safety 1st Ever Safe, ktorá je podznačkou rovnakej spoločnosti, ako je Maxi-Cosi. Alebo potom odporúčam obzrieť sa po autosedačkách Joie, ktoré majú dobré testy plus sú dostupné a pohodlné - Joie Stages Isofix, Joie Spin 360.

Autosedačka Safety 1st Ever Safe

Autosedačka Safety 1st Ever Safe je univerzálna rastúca autosedačka určená pre deti 9 – 36 kg, skupiny 1/2/3.

Autosedačka Joie Stages Isofix

Autosedačka Joie Stages Isofix je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute