Je autosedačka Vado od značky Kinderkraft bezpečná?

Zodpovedané
8. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky VADO od značky Kinderkraft pre 11 mesačnú dcéru,

Je bezpečná?

https://www.mall.sk/autosedacky-0-18kg/kinderkr...

Pozerala som aj Joie, ale tie sú moc široké a vzhľadom k tomu, že potrebujem 3 autosedačky do auta, tak je dosť nereálne.

A poradíte ešte ohľadom sedačky pre 6 ročného 117,5 cm a 17 kg a pre 9 ročnú dcéru 134 cm a 28 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

Kinderkraft nemá bohužiaľ okrem normových základných žiadne iné. Ja osobne by som ju nekupovala. Jediné jej plus je v tom, že umožňuje voziť v protismere až do 18 kg.

Čo som pozerala na stránke výrobcu, tak má na šírku 46 cm a to je podľa mňa na 3 autosedačky v aute aj tak veľa. Neviem aké máte auto ale z vlastnej skúsenosti viem, že aj autá s 3 oddelenými plnohodnotnými sedadlami vzadu majú na šírku každé 44 - 45 cm. Okrem toho Kinderkraft Vado Isofix použív aaj Top Tether. Neviem, či ho máte.

Autosedačka Kinderkraft Vado

Autosedačka Kinderkraft Vado zaručuje maximálnu bezpečnosť najmladším deťom. Má špeciálne bezpečnostné systémy a umožňuje jazdu tvárou dozadu až do 18 kg. Solídnosť konštrukcie potvrdzuje európsky homologizačný certifikát. Bezpečnosť autosedačky testovali aj ústavy Tass International a Intertek.

Ako alternatívu by som Vám odporučila Cybex Sirona S i-Size. Jej šírka je 43 cm.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Prípadne Joie Steadi bez Isofixu. Má 42,5 cm šírku, alebo Joie i-Venture (treba k nej dokúpiť aj základňu) ktorá má šírku 43 cm. Podľa mňa ste preto našli Joie široké, lebo ste pozerali otočné 360 stupňov a podľa mňa tam zarátavajú aj priestor, ktorý zaberá otáčanie autosedačky k dverám.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Joie i-Venture

Popis

Pre staršie detičky by som volila BeSafe iZi Flex FIX i-Size (je ale z tých drahších). Tá je skvelá ak treba úzku autosedačku 15 - 36 kg. Videla som aj nejaké 15 - 36 značky Graco, ktoré sú úzke. Avšak táto značka je u nás pomerne neznáma a nemajú (tieto 15 - 36 kg od nich) ani ADAC a OAMTC (doplnkové) testy.

Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size

BeSafe iZi Flex FIX i-Size je schválená podľa nového nariadenia i-Size fáza 2 a je nastaviteľná do výšky od 100 do 150 cm, teda od 4 do 12 rokov. Patrí do skupiny II - III (15 - 36 kg). Inštalácia vo vozidle umožňuje vytvorenie priestoru až pre tri vedľa seba sediace osoby. Značka BeSafe pochádza z Nórska.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute