Je bezpečné voziť syna v protismere aj v polohe na sedenie?

Zodpovedané
29. okt 2020

Dobrý deň,

kúpili sme Joie Steadi pre 9 mesačného syna, ktorého chceme stále voziť v protismere (kým to pôjde). Všade v návodoch však je, že v protismere by mala byť sedačka naklonená v pozícií newborn (teda najviac naležmo). Syn však už je dosť veľký na túto pozíciu.

Je bezpečné voziť syna v protismere aj v polohe na sedenie?

Keď je syn v polohe na sedenie v protismere, veľmi ťažko sa uťahujú pásy, ktoré držia malého a tiež, má málo miesta na nožičky.

Dá sa s tým niečo robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Joie Steadi je naozaj robená tak, že v protismere sa môže používať len poloľah pozícia.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Určite neodporúčam používať sedačku v rozpore s návodom. Nožičky si synček skrčí, to je v poriadku. Alebo potom zvoliť inú protismerku, ktorá má viac polôh.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute