Je bezpečnejšia autosedačka Britax Römer Dualfix 2 R alebo Petite&Mars Reversal II Stone Air?

Zodpovedané
8. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu pri výbere autosedačky pre 9 mesačnú dcérku, ktorá má cca 8 kg a meria 70 cm.

Vzhľadom k tomu, že by som chcela 360° otočnú sedačku, aby v nej mohla sedieť už teraz a mám nejaký finančný limit. Rozhodujem sa medzi Britax Römer Dualfix 2 R alebo Petite&Mars Reversal II Stone Air.

Obe sme boli skúšať v jednej predajni a neviem, pre ktorú sa z hľadiska bezpečnosti a pohodlnosti rozhodnúť. Autosedačka bude prioritne využívaná v aute VW Golf VI (r v 2011).

Pri skúšaní autosedačky sa mi prvý raz páčilo viac jej uloženie v sedačke BR Dualfix ako v PM, kde mi prišla veľmi stiesnená (áno, vložky sú odnímateľné). Pri druhom skúšaní sa mi zase zdalo, že lepšie "pasuje" do PM avšak predavačka povedala, že tú najmenšiu hlavovú vložku už bude potrebné vybrať. Tým pádom mám pocit, že tá hlavička nebude pevná ani v jednej z nich.

Jedna vec je vyskúšať autosedačku v predajni, kde to dieťatko tam iba sedí a vyhúkane kuká, čo sa deje a druhá vec je mať už danú autosedačku v aute správne nainštalovanú a vybrať sa na cesty. Čo sa testov týka, tak k Britaxke som našla, že tieto sedačky sa považujú za jedny z tých "lepších" a čo sa týka Petitky, tam som sa dopátrala, že majú DEKRA test. Keďže sa v tom nijak zvlášť nevyznám, neviem sa vôbec medzi nimi rozhodnúť.

Ktorá z nich je lepšia?

Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačka Britax-Römer Dualfix 2 R a všeobecne autosedačky Britax, majú širšie opierky hlavičky, preto v nich hlavička dieťatka nie je tak stabilne uložená ako pri iných autosedačkách.

Z hľadiska bezpečnosti by som z týchto dvoch zvolila Britax-Römer Dualfix 2 R.

Autosedačka Britax Römer Dualfix 2 R

Autosedačka Britax Römer Dualfix 2 R je najviac flexibilnou voľbou pre dieťa od narodenia do 4 rokov (105 cm). Sedačka s možnosťou otočenia o 360 stupňov ponúka rodičom i deťom maximálny komfort. Možno ju inštalovať po i proti smeru jazdy.

Poradila by som Vám pozrieť aj iné autosedačky v podobnej cenovej kategórii, ktoré sú vhodné ako pokračovacie autosedačky po vajíčku a sú aj otočné o 360°.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Graco Turn2Me

Autosedačka Graco Turn2Me umožňuje voziť dieťa proti smeru jazdy až do hmotnosti 18 kg (približne do 4 rokov). Vďaka Isofixu zaberie inštalácia len niekoľko sekúnd.

Autosedačka Zopa Voyager 2

  1 skúsenosť

Autosedačka Zopa Voyager 2 je vhodná pre deti od narodenia do 105 cm, resp. do 18 kg.

Prajeme šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.