Je čisto protismerná autosedačka do 25 kg vhodná pre 4 - 5 ročné dieťa?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom protismernej autosedačky Britax Römer Max-Fix. Autosedačka ma "PLUS test", spĺňa najprísnejšie škandinávske normy pre protismerné autosedačky. Má 7 polôh do ľahu, 6 polôh na pásy a opierku hlavičky. Je do 25 kg. Jedná sa o čisto protismernú autosedačku s Isofixom.

Vydrží 4 - 5 ročné dieťa sedieť v protismere jazdy?

Je vhodná pre auto so šikmými sedačkami?

Do novšieho modelu Wolkswagenu.

Ďakujem

Dobrý deň,

svoje dieťatko si najlepšie poznáte vy. Myslím si, že také veľké dieťa v protismere nielenže nechce sedieť, ale do protismeru sa ani nezmestí.

V protismere jazdy sa vozia deti do 105 cm, potom to už nie je pre dieťa bezpečné a hlavne pohodlné.

Preto by bolo vhodné zvážiť kúpu autosedačky, ktorá sa dá nainštalovať do smeru jazdy.

Nepíšete či už Vaše dieťatko 4 roky má, ale pre dieťa 4+ Vám odporúčam autosedačky:

Autosedačka Britax Römer Advansafix i-Size

Autosedačka Britax Römer Advansafix i-Size je založená na ocenenom systéme ADVANSAFIX IV R. Ponúka väčšiu bezpečnosť vďaka predĺženému využitiu až do 21 kg pre batoľatá a XP-PAD pre staršie deti.

Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size

BeSafe iZi Flex FIX i-Size je schválená podľa nového nariadenia i-Size fáza 2 a je nastaviteľná do výšky od 100 do 150 cm, teda od 4 do 12 rokov. Patrí do skupiny II - III (15 - 36 kg). Inštalácia vo vozidle umožňuje vytvorenie priestoru až pre tri vedľa seba sediace osoby. Značka BeSafe pochádza z Nórska.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.