Je lepšia autosedačka Cybex Aton 5 alebo Concord Air Safe?

Zodpovedané
12. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre novorodenca. V aute máme Isofix.

Je lepšie kúpiť aj základňu?

Je lepšia autosedačka Cybex Aton 5 alebo Concord Air Safe?

Ďakujem

Dobrý deň,

testovo sú tieto dve vajíčka v podstate totožné. Je to teda na Vašom rozhodnutí, možno ešte zvážte váhový rozdiel, prípadne si ich obzrite v obchode.

Autosedačka Cybex Aton 5

  3 skúsenosti

Autosedačka Cybex Aton 5 patrí do skupiny 0+ a bola navrhnutá v Nemecku.

Možno ešte zvážte možnosť nakliknutia vajíčka na kočík. Ak máte Concord kočík, tak asi bude Concord Air.Safe vajíčko lepšie.
Ale ak nie, tak na väčšinu kočíkov sú adaptéry na Maxi Cosi vajíčka, na ktoré pasujú aj Cybex, Joie iné.

Autosedačka Concord Air.Safe

Autosedačka Concord Air.Safe váži cca 2,9 kg, čo z nej robí najľahšiu autosedačku svojho druhu na trhu. Disponuje inovatívnymi bezpečnostnými konštrukčnými prvkami.

Isofixová základňa nie je nutnosť, len eliminuje riziko nesprávneho pripútania vajíčka. Ak však cestujete často (takmer denne), veľmi ju oceníte vďaka rýchlejšej inštalácii vajíčka.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute