Je lepšia autosedačka Kinderkraft MyWay Isofix grey 2020 alebo Petite&Mars Prime II Isofix?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na tieto dve sedačky pre moju dcérku, ktorá má 3,5 roka. Meria 102 cm, váži 14 kg. Ide o sedačku Kinderkraft MyWay Isofix (0-36 kg) grey 2020 a Petite&Mars Prime II Isofix 9-36 kg.

Mala by byť primárne určená do auta starých rodičov na krátke trasy a občasný výlet. Prípadne ak mi viete odporučiť niečo iné

Ktorá je lepšia?

Aké sú medzi nimi rozdiely?

Ďakujem

Dobrý deň,

z týchto dvoch (aj keď ani jedna nemá ADAC ani OAMTC testy) by som volila skôr Petite&Mars Prime II Isofix, pretože je to podľa môjho názoru kvalitnejšia značka a na Kinderkraft mi chýba pridaná bočná ochrana, ktorú P&M má.

Autosedačka Petite&Mars Prime II Isofix

Autosedačka Petite&Mars Prime II Isofix je bezpečná autosedačka s Isofixom, ktorá rastie s dieťaťom. Je určená pre deti troch vekových skupín I / II / III (9 – 36 kg).

Autosedačka Kinderkraft MyWay

Autosedačka Kinderkraft MyWay je vhodná od narodenia do cca 12 rokov.

Kvôli výške dcérky by som ale šla do obchodu vyskúšať, či jej pásy na P&M budú stačiť na výšku, sú síce do váhy 18 kg a dcérka je dosť vysoká a je tam aj výškový limit. Samozrejme záleží aj na stavbe tela dieťaťa, či má dlhšie nohy alebo trup.

Keď budete skúšať pozrite aj Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT. Tá zvládne aj vyššie dieťatko na 5 bodovom páse.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute