Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je lepšia autosedačka Römer alebo Cybex pre štvorročné dieťa?

Zodpovedané
Autosedačky CybexAutosedačky RömerVýber autosedačky
1. mar 2020

Dobrý deň,

štvorročnému synovi ideme meniť sedačku. Neviem sa rozhodnúť medzi Römer a Cybex z Ifix. Zvažujem niektorú z vyššej rady, napr Kidfix. Čítala som, že Römer sú dosť kolmé, no páčia sa mi bezpečnostné prvky ako ochrana pásu a ochrana bruška.

Je pre štvorročné dieťa vhodné trojbodové zapínanie?

Ktorú z týchto dvoch by ste si vybrali vy?

Nemáme v okruhu veľa km predajňu, kde tieto značky majú.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak má syn aspoň 15 kg a aspoň 100 cm, je pre neho autosedačka kategórie vhodná. Tu by som volila z týchto dvoch asi radšej Cybex, škoda, že sa Vám nedá vyskúšať. Ak chcete navádzač pásu medzi nôžkami a ochranu hrudníka, odporúčam pozrieť ešte aj BeSafe iZi Flex i-size, tá má dokonca polohovanie. Len je už o čosi drahšia. Pozrite aj Joie Traver, testovo výborná aj dobre sedí detčkám. Nemá ale na rozdiel od Cybex polohovanie hlavičky do záklonu (pozor nemajú to ani všetky Cybexky).

Ak syn výškový alebo váhový limit nespĺňa alebo by ste radšej ešte 5 bodové zapínanie, pozrite v kat. 9-36 Joie Bold (vyžaduje ale okrem Isofixu aj Top Tether úchyt - to čo je a ako zistiť či ho máte sa dočítate napr. tu: https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/ ), má 5 bodový pás až do váhy 25 kg a príslušnej výšky.

Ak Top Tether máte a syn ešte nie je výškovo a váhovo veľmi veľký (má do 98 cm a cca do tých 16 kg) nejaký čas by vám vydržal aj 5 bodový pás u Britax Römer Advansafix IV R (má ho do 18 kg a príslušnej výsky - cca do 105 cm).

Ak Top Tether nemáte a chcete ešte 5 bodový pás, pozrite aj Britax Römer Evolva 123 SL SICT, tiež má 5 bodový pás do 18 kg a výškovo ževraj aj o čosi viac ako 105 cm (info od užívateľov ale záleží od proporcií dieťaťa).

Dúfam, že som pomohla 😉


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute