Je možné používať sedačku 15 - 36 kg, aj keď má dvojročné vysoké dieťa iba 14,2 kg?

Zodpovedané
2. dec 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre dieťa 15 - 36 kg, ktorá sa dá otočiť aj proti smeru jazdy a dá sa upnúť pásom. Mala by mať aj Isofix (chceme kupovať novšie auto).

Ktorú nám odporúčate?

Je možné používať sedačku 15 - 36 kg, aj keď má dieťa dvojročné vysoké dieťa iba 14,2 kg?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

15 - 36 kg autosedačka v protismere neexistuje.

Tu by som skôr odporučila protismernú sedačku Klippan Opti 129. Je protismerná, na pás a do 32 kg (výškovo cca do 135 cm).

Klasickú 15 - 36 kg v smere jazdy, kde je dieťa pripútané len autopásom v tomto veku vyslovene odporúčam.

Autosedačka Klippan Opti 129

Autosedačka Klippan Opti 129 je fínska značka rastúcej autosedačky pre deti od 61 - 125 cm a do maximálnej váhy 32 kg. Existuje možnosť dokúpiť si letný poťah a držiak na pitie. Autosedačka je umiestnená proti smeru jazdy. Tento spôsob cestovania je 5x bezpečnejší ako cestovanie po smere jazdy. Možno zakúpiť vo farbách Freestyle, Šport a Sunset.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute