Je pre novorodenca povinné vajíčko?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vajíčka.

Kde je napísané, že je pre novorodenca povinné vajíčko?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 554/2006 Z. z. o povinnom používaní bezpečnostných pásov a detských zadržiavacích zariadení vo vozidlách určitých kategórií sú detské zadržiavacie systémy rozčlenené do jednotlivých skupín, pričom pre deti do 10 kg je to skupina 0 a pre deti do 13 kg skupina 0+.

"Vajíčko" je osobitný typ autosedačky, konštrukčne zhotovený tak, aby poskytol novorodencom a batoľatám podporu pre prirodzene zaoblený chrbátik a zároveň im svojim tvarom poskytol dostatočnú ochranu.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek