Je pre novorodeniatko najlepšia voľba vajíčko?

Zodpovedané
2. dec 2020

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom bezpečnej autosedačky pre bábätko, ktoré by sa nám malo narodiť v marci. Je to naše prvé, takže o autosedačkách toho veľa nevieme. Snažila som sa už urobiť prehľad, no zaujíma ma najmä:

Je pre novorodeniatko najlepšie vajíčko?

Alebo je rovnako dobré kúpiť rovno autosedačku, ktorá sa používa od 0 napr. do 4 rokov (teda resp. podľa váhy)?

Je pre dostatočnú bezpečnosť nutný systém Isofix?

Aké značky sú podľa vás najlepšia voľba?

Pozerala som sa napr. na autosedačky Joie. To, že vajíčka menej známych alebo napr. poľských značiek, ktoré často dostanete spolu s kočíkom, používať nechcem, som si už vyjasnila.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite najskôr vajíčko.

0 - 18 kg (resp. i-size do 105 cm) je dobrá voľba po odrastení vajíčka (kvalitného a ideálne aj dosť veľkého).

Isofixová (alebo aj pásová) základňa nie je nutnosť. Je to dobrá vec na jednoduchšiu inštaláciu vajíčka (čiže povedzme ak jazdíte veľmi často). Inak, ak správne pripútate vajíčko pásom auta (a pevne), tak je rovnako bezpečné.

Joie je kvalitná a cenovo dostupná značka. Veľmi fajn je vajíčko Joie i-Gemm 2, je aj pomerne veľké.

Autosedačka Joie i-Gemm 2

Autosedačka Joie i-Gemm 2 spĺňa najnovšie prísne štandardy pre detské zádržné zariadenia.

Ďalej z kvalitných a veľkých vajíčok spomeniem ešte Cybex Aton M , prípadne aj Cybex Aton 5 a Klippan Dinofix.

Autosedačka Cybex Aton M

Autosedačka Cybex Aton M je ľahučká autosedačka, ktorá so zakúpením Isofixovej základne Base M a následne autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size tvorí "rodinný systém", ktorý ponúka jednu základňu pre dve sedačky.
Spoločne s kočíkmi CYBEX, GB, Chicco, X-lander, TFK, Joie, Junama, Dara Dorjan a niektorými ďalšími je možné autosedačku používať ako súčasť cestovného systému.

Autosedačka Cybex Aton 5

  3 skúsenosti

Autosedačka Cybex Aton 5 patrí do skupiny 0+ a bola navrhnutá v Nemecku.

Autosedačka Klippan Dinofix

  1 skúsenosť

Autosedačka Klippan Dinofix je určená deťom od narodenia do 13 kg. Existuje možnosť zakúpenia základne, ktorá bude slúžiť v pokračovacej sedačke Triofix.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute