Joie Stages

Zodpovedané
4. sep 2022

Dobrý deň,

mám ročného syna (9 kg, 74 cm) a pomaly by sme chceli prejsť z vajíčka na autosedačku. Rozmýšľame nad Joie Stages. Auto máme Dacia Sandero 2022. Bola by pre syna vhodná? Ako dopadla táto autosedačka v testoch bezpečnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom k mieram synčeka by som odporučila skôr Joie Steadi. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, dá sa upevniť v oboch smeroch a je úsporná na miesto. Má nosnosť do 18kg v oboch smeroch, odporúčam využiť protismer čo najdlhšie.
Jej nevýhodou je menej miesta na nohy v protismere než pri iných sedačkách a trošku nekomfortné nakladanie dieťaťa do sedačky ponad pás auta, ktorým je pripevnená.

Spotrebiteľský test nemá, ale autosedačky značky Joie majú výsledky z bezpečnostných testov veľmi dobré.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek