Kedy a podľa čoho vybrať autosedačku pre sediace dieťa?

Zodpovedané
12. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť pri výbere autosedačky.

Kedy a podľa čoho vybrať autosedačku pre sediace dieťa?

Vajíčko máme Cybex.

Je Britax kvalitnejšia značka?

Máte tip na konkrétne modely a na čo si dať pozor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak už dieťatku trčí hlavička z vajíčka, tak nadišiel čas na výmenu vajíčka za autosedačku.

Doporučujem výber autosedačky kategórie i-Size. Nová "i-Size norma" ECE R-129 uvádza, že dieťa vo veku 15 mesiacov a menej musí cestovať v autosedačkách v pozícii proti smeru jazdy.

Ďalej doporučujem overenie kompatibility autosedačky s Vašim autom. Najlepšie bude, keď pred kúpou autosedačku odskúšate priamo do auta. Dôležité sú i materiály z akých bola autosedačka vyrobená, správne usadenie dieťatka do autosedačky a prispôsobenie pásov autosedačky.

Obidve spomínané značky sú kvalitné a bezpečné. Neviem aké konkrétne vajíčko Cybex máte.

Pri Cybex Aton M i-size je možné na rovnakú základňu potom nakliknúť pokračovaciu autosedačku Cybex Sirona M2 i-Size.

Britax autosedačky sú známe tým, že na šikmejšie sedadlá nesadnú. Dieťaťu potom padá hlava dopredu. Pri Britaxe by som Vám doporučila odskúšanie autosedačky pred kúpou.

Odporúčam Vám pozrieť ešte autosedačky značiek Joie, BeSafe alebo Nuna. Ak by ste sa potrebovala spýtať niečo ku konkrétnemu modelu, neváhajte napísať 🙂

Prajem šťastnú ruku pri výbere autosedačky 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.